Реєстрація ТОВ з засновником фізичною особою нерезидентом – це відкриття компанії в Україні, власником якої буде виступати фізична особа, яка зареєстрована і постійно проживає на території іншої країни (іноземець). В цьому випадку, першочерговим завданням є отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера) в Україні для іноземного власника. Для цього потрібно подати в орган УКРІНФОРМ України облікової картки фізичної особи — платника податків за  формою №1ДР  і певний перелік документів.

Порядок подачі документів. Реєстрація ТОВ з засновником фізичною особою нерезидентом

Якщо іноземець бажає отримати ідентифікаційний код самостійно, тоді потрібно підготувати наступні документи:

  • облікова картка,  бланк  якої можна також отримати в управлінні УКРІНФОРМ
  • копії всіх сторінок паспорта цієї особи (так як мова йде про паспорт громадянина іншої держави, то це повинен бути нотаріально завірений переклад паспорта українською мовою, в якому є відповідна відмітка про те, що ця особа перебуває на території України зараз і на законних підставах).

Якщо подає документи уповноважена особа, то перелік документів ширше, адже додається також копія довіреності, яка уповноважує особу на подачу документів для отримання реєстраційного номера платника податків (ідентифікаційного) номера замість даної особи, а також право отримувати сам ідентифікаційний номер і розписуватися за особу при його отриманні. При подачі додаються копії документів самої уповноваженої особи, а саме копії всіх сторінок паспорта та ідентифікаційного номера. Після подачі ідентифікаційний номер буде виготовлений протягом п’яти робочих днів. Його можна буде отримати в управлінні УКРІНФОРМ України, в якому було подано документи для виготовлення даного індивідуального податкового номера. Отримати його може як особисто заявник, так і спеціально уповноважена особа після пред’явлення документів і довіреності, якщо діє представник.

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ ПІД КЛЮЧ

Отже, нерезидент бажає виступати засновником юридичної особи. В першу чергу, потрібно оформити у нотаріуса довіреність для реєстрації та отримання ідентифікаційного номера, а також вказати дані осіб, яких уповноважують для здійснення даної процедури.

Потім необхідно подати в управління УКРІНФОРМ вказаний вище повний перелік документів. Після закінчення встановленого терміну, потрібно отримати індивідуальний податковий (ідентифікаційний) номер.

Після цього, звернутися в нотаріальну контору і оформити довіреність, вже для реєстрації юридичної особи, в якій іноземець уповноважує свого представника на виконання всіх реєстраційних дій від його імені при реєстрації (створення) ТОВ. Далі — готується пакет документів для подачі в органи державної реєстрації.

Підготовка документів. Реєстрація ТОВ з засновником фізичною особою нерезидентом

Перелік документів, які подаються до органів державної реєстрації для проведення реєстрації ТОВ:

  • Заява про державну реєстрацію створення юридичної особи;
  • Заява  про добровільну реєстрацію юридичної особи, як платника податку на додану вартість. Або  заяву  про обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування. Якщо засновник має намір зареєструвати ТОВ в якості платника одного з даних видів систем оподаткування — за бажанням.
  • Примірник оригіналу або нотаріально завірена копія рішення складу засновників про створення даного ТОВ. (Протокол установчих зборів засновників, в якому вказуються всі відповідні відомості про майбутнє товариство, склад засновників, статутний капітал, місцезнаходження, керівник товариства, види економічної діяльності, і т.д. Для первинної реєстрації підпису засновників можна не завіряти нотаріально);
  • Установчий документ юридичної особи, якщо дане товариство має намір діяти на підставі власного статуту;
  • Документ, що підтверджує реєстрацію іноземного особи в країні її місцезнаходження;
  • Примірник оригіналу (нотаріально завірена копія) довіреності, яка уповноважує представника для здійснення реєстраційних дій від імені засновника;
  • Пред’явити оригінал паспорта особи, яка подає документи для державної реєстрації.

Подача документів. Реєстрація ТОВ з засновником фізичною особою нерезидентом

Сформований пакет документів подається до органів державної реєстрації в письмовій або електронній формі. У письмовій формі можуть подаватися докумети особисто заявником або поштовим відправленням з описом.

При подачі документів для державної реєстрації ТОВ особисто, заявник отримує під розпис два примірника Опису. Вони являють собою завірені адміністратором описи, в яких зазначений повний перелік документів. Один екземпляр заявник зобов’язаний підписати і повернути адміністратору. В даному описі вказується реєстраційний номер і код, за допомогою якого можна відстежити результат проведення реєстраційних дій.

Строки проведення. Реєстрація ТОВ з засновником фізичною особою нерезидентом

Обробка документів і реєстрація в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань при звичайних термінах відбувається протягом 24 годин з моменту подачі документів. Виписка з ЄДР формується протягом 48 годин з моменту подачі документів для реєстрації.

Реєстрація ТОВ з засновником фізичною особою нерезидентом. Додаткова інформація

Варто задуматися про адресу реєстрації підприємства. Ви можете  зареєструвати компанію  за місцем прописки засновника або директора, а також за фактичним місцезнаходженням підприємства. Якщо ж Ви бажаєте придбати  якісну юридичну адресау , то радимо звертатися тільки в  перевірені компанії .

У разі виникнення у Вас необхідності в кваліфікованій юридичній допомозі, представлення інтересів компанії в судах всіх інстанцій — звертайтеся до  професіоналів .

ЗАВЖДИ ВАМ РАДІ!

Юридична компанія
«ВІКТОРІЯ ЮРБІЗНЕС ГРУП»
Київ, вул. Круглоуніверситетська 7;

тел. (044) 361-34-63,
(067) 549-57-10
e — mail : 
vika.ubg@gmail.com
веб сайт: 
https://www.viktoria-group.com.ua