Наші публікації

Порушення прав співробітників та звільнення під час карантину

Введення карантину значною мірою вплинуло на всі сфери нашого звичного життя. Зі власного досвіду скажу, що за останні два місяці різко збільшилася кількість клієнтів, які зазнали психологічного тиску на роботі, зміни умов праці або навіть звільнення з роботи. Саме тому сьогодні хочеться докладніше зупинитися на темі, яка стосується трудових прав та їх порушень. Відомо, що звільнення під час карантину є незаконним. Передісторією є наявність наступних обставин: обсяг робіт, що виконуються, і обсяг надання послуг значно зменшився, або взагалі зупинився, доходи…

Читати далі

Прийнятий Радою новий закон усуває дискримінацію щодо деяких категорій ФОПів і дозволяє не платити ЄСВ непрацюючим підприємцям

що здійснюють незалежну професійну діяльність. Органи ДПС самостійним встановленням (до моменту прийняття змін) фізичній особі-підприємцю ознак незалежної професійної діяльності безпосередньо порушують порядок постановки на облік суб’єктів підприємницької діяльності платників ЄСВ. Щодо обов’язку сплати ЄСВ пенсіонерами — він також є дискримінаційним.Пенсіонери, зареєстровані як ФОП, звільнені законодавством від сплати ЄСВ. А встановлення обов’язку сплати ЄСВ без отримання доходу взагалі не відповідає меті державного регулювання цього виду відносин.Кого саме стосуються зміни? paragraph –> Фактично заборгованість буде списуватися “сплячим” ФОПам і “нульовикам”, які з…

Читати далі

Надання інформації про бенефіціарів

Прийнятий Верховною Радою Закон №2179 “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення” від 06.12.2019 р. набирає чинності з 28.04.2020 р. Цей закон вносить зміни до низки нормативно-правових актів національного законодавства. Одним із яких є і Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (далі – Закон про державну реєстрацію). Зупинимося докладніше саме на змінах, що стосуються Закону про державну реєстрацію. Якщо ж змін у структурі…

Читати далі

Фінмоніторинг. Нововведення

06.12.2019 Верховною Радою було прийнято Закон про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення. Пройшовши всі процедури, передбачені Регламентом ВЕРХОВНОЇ РАДИ, Закон був підписаний Президентом 27.12.2019 р. Як зазначено в Перехідних положеннях — Закон набирає чинності через чотири місяці від дня його опублікування. Відповідно, з 27.04.2020 р. Закон набирає чинності, і з 28.04.202 р. почнуть повноцінно діяти нові правила щодо операцій, що підлягають фінансовому моніторингу. < !-- wp:paragraph --> Що…

Читати далі

ТПП та підтвердження форс-мажору

У світлі останніх подій, пов’язаних із настанням карантину, багато хто згадав, або дізнався про існування Торгово-промислової палати України (ТПП України). Спробую докладніше розповісти про ТПП. Ще 2 грудня 1997 року було прийнято Закон «Про торгово-промислові палати в Україні» (далі – Закон). Відповідно до Закону, Торгово-промислова палата України є недержавною неприбутковою самоврядною організацією, яка на добровільних засадах об’єднує юридичних осіб та громадян України, зареєстрованих як підприємці, а також їх об’єднання. Метою діяльності ТПП є підтримка, розвиток та конкурентоспроможність українського бізнесу на…

Читати далі

Обов’язки підприємців та форс-мажор під час карантину

Верховною Радою України було прийнято зміни до частини другої статті 14-1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні», якими віднесено карантин до форс-мажорних обставин. > Згідно з частиною 2 ст. 141 Закону «Про торгово-промислові палати в Україні», форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, які об’єктивно унеможливлюють виконання зобов’язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов’язків відповідно до закону та іншими нормативними актами. Частина 2 ст. 218 ЦК визначає, що у разі, якщо інше не передбачено законом…

Читати далі

Які штрафи передбачені за порушення правил карантину

За порушення громадської безпеки громадяни можуть отримати штраф від 17 до 34 тисяч грн, арешт на строк до шести місяців або навіть обмеження волі на строк до трьох років З 12 березня 2020 роки в Україні оголосили карантин Точніше, карантин діє в усьому світі, але ми говоримо про нашу країну. в силу закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)” №530-IX. < !-- wp:paragraph --> Згідно ЗУ “Про захист населення…

Читати далі

Карантин. Як бути найманим співробітникам та роботодавцям?

не утримувати ПДФО та ВЗ із суми зарплати та виплачувати її без сплати цих платежів до бюджету;не подавати форму № 1ДФ або подавати її з помилками (неповною інформацією). Але після 31 травня такий пільговий період закінчується. Отже, всі порушення треба виправити до 31 травня (включно). Щорічна відпустка.  Стаття 6 Закону України «Про відпустки» передбачає – щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менше 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік, який відраховується з дня укладання трудового договору. Відповідно до ст.…

Читати далі

Які обмеження для колекторів передбачає законопроект про колекторську діяльність

Спробуємо розібратися з позитивними та негативними аспектами цього документа. Законопроект визначає загальні організаційно-правові засади провадження господарської діяльності у сфері здійснення колекторської діяльності. Тобто до цього часу поняття “колекторська діяльність” не було визначено жодним нормативно-правовим актом, з ухваленням законопроекту №2133 загалом — це поняття буде чітко визначеним, а діяльність колекторів буде легалізована. Але дії колекторів будуть суттєво обмежені з прийняттям цього законопроекту. Поясню, у чому полягають обмеження. По-перше. Законопроект передбачає ліцензування для суб’єктів колекторської діяльності. Крім внесення змін до закону “Про…

Читати далі

Роз’яснення ТОП-5 нововведень законопроекту №1210

16 січня 2020 року Верховна Рада у другому читанні та загалом ухвалила проект закону № 1210 про вдосконалення адміністрування податків та усунення окремих неузгодженостей у податковому законодавстві. Цей законопроект передбачає для представників бізнесу кардинальні зміни в адмініструванні податків. Поговоримо про основні з них: 1) Планується зменшення строку на подання заявки на добровільну реєстрацію платником ПДВ з 20 до 10 днів (п. 183.3 ПКУ).< /p> Тобто, якщо раніше фізичні особи-підприємці або юридичні особи, які відповідають вимогам ПКУ, бажаючі стати платниками податку…

Читати далі
Напишіть нам
Напишіть нам