Під час ведення підприємницької діяльності часто виникають обставини, коли потрібно ліквідувати своє підприємство (ліквідація ТОВ). Це може бути пов’язане з припиненням діяльності та отримання доходів, зміною роботи або іншими причинами. Ліквідація підприємства (ліквідація ТОВ) – досить складний та тривалий процес. Він потребує спеціальних теоретичних знань та практичних навичок. Процедура ліквідації складається з кількох етапів. Існує ліквідація за рішенням власників, ліквідація шляхом реорганізації, банкрутство, продаж корпоративних прав< /a>.

ЛІКВІДАЦІЯ ТОВ З РІШЕННЯ ЗАСНОВНИКІВ

Одним із перших етапів ліквідації є прийняття рішення власниками підприємства. Дане рішення оформляється протоколом та підписується засновниками компанії. Збори учасників вважаються правомочними за наявності кворуму. За це рішення має проголосувати більш ніж 50% голосів. Цей протокол разом із заявою про припинення діяльності подається до реєстраційної служби за місцезнаходженням (місцем реєстрації) підприємства. На підставі протоколу державний реєстратор вносить зміни до Єдиного державного реєстру. Відбувається публікація про ліквідацію юридичної особи в офіційному видавництві. З цього моменту у реєстрі фіксується запис про припинення діяльності юридичної особи. Далі, відповідальним із ліквідації підприємства стає ліквідатор (ліквідаційна комісія). Засновники можуть призначити ліквідатором директора, третіх осіб або виступити ліквідаторами. Далі законодавством відведено два місячні терміни, які захищають права кредиторів. У цей період усі можливі кредитори пред’являють свої вимоги до підприємства, що ліквідується. Після цього, починається процес перевірок підприємства та зняття з обліку в усіх органах. Власникам необхідно зібрати всі документи підприємства, такі як договори, контракти, рахунки-фактури, акти виконаних робіт (наданих послуг), квитанції та інші. Крім цього, ліквідатору потрібно закрити рахунки в банках (крім рахунку з якого будуть проводитися розрахунки з кредиторами) і взяти довідки про закриття рахунків, довідки про рух коштів та виписки за рахунками. Ці документи також знадобляться для перевірки у податковій. Державна фіскальна служба проводить позачергові документальні перевірки протягом останніх трьох років діяльності. А перевірка підприємства як платника єдиного соціального внеску – проводиться за весь період діяльності з моменту реєстрації ТОВ. Після проходження перевірок та отримання, що підтверджують відсутність заборгованості та зняття з обліку, довідок – потрібно вдруге звернутися до реєстраційної служби та ліквідувати підприємство у Єдиному державному реєстрі.

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГИ ПІД КЛЮЧ

АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ВАРІАНТ ЛІКВІДАЦІЇ ТОВ< /strong>

Також бувають ситуації, коли власники не мають багато часу і ліквідувати підприємство потрібно терміново. Це можна зробити за один день. Це зовсім ліквідація. Це продаж підприємства (зміна його власників та керівників). У такому разі всі корпоративні права, документи, права та обов’язки передаються новим засновникам та директору. Тобто саме підприємство залишається в Єдиному реєстрі. Воно продовжує існувати. Тільки вже з новими учасниками та керівником. Юристи ВІКТОРІЯ ЮРБІЗНЕС ГРУП мають великий досвід у цій сфері. І із задоволенням допоможуть Вам із будь-яким видом ліквідації. Навіть якщо є якісь труднощі – ми завжди знайдемо вихід. І 100% позитивний результат – гарантований.